znizak.eu

Kiedy należy zmienić opony?

Ojciec 01.02.2021

Polecane: Fotowoltaika fotowoltaiczne24.pl

Jazda na oponach i ich naprawa nie jest prostą sprawą. Zalecane opony do jazdy po oznaczeniu są gwiazdką (*). Najczęściej jest to spowodowane brakiem odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji opon, a nie zaniedbaniem. To samo dotyczy opon, na których opony lub felgi nie są grube i na których bieżnik nie został wymieniony od roku.

Należy pamiętać, że używanie opon drogowych przez motocyklistów zawsze prowadzi do ich pogorszenia.

Jeśli chodzi o jazdę na felgach oznaczonych gwiazdką, musimy również wziąć pod uwagę wymiary opon oraz wagę opon. W przypadku felg grubszych niż 3/4 obręczy siły uderzenia są duże.

Uszkodzenia kół są już zauważalne podczas używania nowoczesnych opon, z wyjątkiem lekko używanych opon o grubości 2/4 obręczy. Nie jest to aż tak poważny błąd, ponieważ użycie takiej opony doprowadzi jedynie do dodatkowego zużycia bieżnika, a nie gumy.

Kiedy używamy felg oznaczonych gwiazdką, skąd mamy wiedzieć, czy opona została wymieniona? W takim przypadku powinniśmy skorzystać z najbliższego centrum obsługi klienta. Przedstawiciele serwisu doradzą nam, jak dbać o opony, o które należy zadbać w danym sezonie. Warto zapoznać się z opiniami na temat danej felgi, więc w razie wątpliwości zawsze możemy skonsultować się z innymi opiniami na jej temat. Więc nie ma większych problemów z oponami w tym produkcie.

Polecane: Katalog stron

Tagi: felg opon oznaczonych opiniami więc których obręczy opony letnie oponki serowe moje wypieki oponeo opony zimowe oponki